Vize İhlali Giriş Yasağı Kaldırma

VİZE İHLALİ OLAN YABANCILARIN GİRİŞ YASAKLARI KALKABİLİR…

Türkiye’den çıkış yaparken para cezası ödemedikleri için beş yıl Türkiye’ye giriş yasağı alan  yabancı uyruklu kişiler meşruhatlı vize alarak  giriş yasağı sürelerinin dolmasını beklemeden Türkiye’ye gelebilirler.

Vize İhlali Nedeni ile Türkiye’ye Giriş Yasağı Olan Yabancıların Giriş Yasakları Kalkabilir…

Türkiye’de vize süresini ihlal eden yabancı uyruklu kişiler kaçak ve cezalı duruma düşerler. Vize ihlalinde bulunan yabancılar yurt dışına çıkarken Türkiye’ye giriş yasağı almamak  için Türkiye’de vize ihlalinde  bulundukları sürenin para cezasını kapıda nakden ödemek zorundadırlar.

Vize ihlalinde bulundukları sürenin para cezasını ödemedenyurt dışına çıkış yapan yabancılara beş yıl süre ile  Türkiye’ye giriş yasağı koyulur

Türkiye’de bulundukları süre içerisinde herhangi bir suça karışmamış ancak Türkiye’den çıkış yaparken sadece para cezası ödemedikleri için Türkiye’ye giriş yasağı alan  yabancı uyruklu kişiler meşruhatlı vize alarak  beş yıllık giriş yasağı sürelerinin dolmasını beklemeden meşruhatlı vize ile Türkiye’ye gelebilirler.

Meşruhatlı vize ile Türkiye’ye gelen  yabancı uyruklu kişiler Türkiye’de çalışma ve ikamet izni de alabilirler.

Bazı giriş yasakları meşruhatlı vize ile kaldırılabilirken, bazıları  mahkeme kararı veya başka yöntemler ile kaldırılabilir.

Öte yandan Türkiye’ye giriş yasağı olan  yabancılar en çok aşağıdaki soruları sormaktadırlar.

  • Türkiye’ye ne kadar süre ile giriş yasağım var mı?

  • Türkiye’ye giriş yasağım hangi   nedenlerden koyuldu?

  • Türkiye’ye giriş yasağım ne zaman bitiyor?

  • Türkiye’ye giriş yasağım kaldırılabilir mi?

  • Türkiye’ye  giriş yasağım nasıl kaldırılabilir?

  • Türkiye’ye giriş yasağın var. Meşruhatlı vize ile gelebilir miyim? ​

Avukatlarımız bu sorularınızın cevabı  ve varsa  Türkiye’deki deport cezanızı kaldırmak için size her zaman destek olmaya hazırdırlar. Danışmanlık şirketimiz Türkiye’ye giriş yasağınızı kaldırmak için size doğru, ekonomik ve yasal çözümler sunar.​