İkamet İzni Uzatma

İKAMET İZİNLERİNİ UZATACAKLARA ÖNEMLİ HATIRLATMALAR…

İkamet izni süre bitiş tarihinden önceki 60. günün başlangıcından itibaren Göç İdaresine e- ikamet sistemi üzerinden ikamet izni süre uzatma başvurusu yapılabilir.

Uzatma başvurularında tıpkı  ilk başvuruda olduğu gibi Göç İdaresine ibraz ettiğiniz belgelerin aynısı tekrar hazırlamalı ve randevu gününde Göç İdaresine teslim edilmelidir.

Adres bilgileriniz, medeni haliniz veya pasaport bilgilerinizde herhangi bir değişiklik olmadıysa Göç İdaresine e- ikamet sistemi üzerinden uzatma başvurusu yapılmalı daha sonra, belgelerinizi ve başvuru formunuzu   PTT ile iadeli taahhütlü Göç İdaresine göndermelisiniz.

Önemli;

İstanbul İl Göç İdaresi turizm amaçlı ikamet izinlerinin uzatılması noktasında tavır değişikliğine gitmiştir. Buna göre İstanbul’da turizm amaçlı ikamet izinleri uzatılmamaktadır.

KISA DÖNEM İKAMET İZNİ UZATMA BAŞVURUSU

Mevcut kısa dönem ikamet izninizi uzatmak için ikamet izni bitiş tarihinden 60 gün önce uzatma başvurusu yapabilirsiniz.

AİLE İKAMET İZNİ UZATMA BAŞVURUSU

Mevcut aile ikamet izninizi uzatmak için ikamet izni bitiş tarihinden itibaren 60 gün önce uzatma başvurusunda bulunabilirsiniz.

ÖĞRENCİ İKAMET İZNİ UZATMA BAŞVURUSU

Halen öğrenciliğiniz devam ediyorsa ve bunu belgeleyebiliyorsanız öğrenci ikamet izninizi uzatabilirsiniz.